DUYURULAR

2022-2023 Bahar Dönemi Final Programı

26 May 2023

2022-2023 Bahar Dönemi Final Programı İçin Tıklayınız.
 
NOT: Final sınav programında yanında (YÜZYÜZE) ibaresi bulunan dersler programda belirtilen yer ve saatte yerleşkemizde yüzyüze gerçekleşecektir, yanında Uzaktan Eğitim- UZEM ibareleri bulunan derslerin sınavları/ödev teslimleri UZEM sistemi üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleşecektir.UZEM SINAVLARI HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 1. Sınava katılmadan önce internetinizi bilgisayarınızı ya da telefonunuzu kontrol edin. Bunlardan kaynaklı yaşayabileceğiniz sorunlar sınava tekrar girmeniz için size bir hak sağlamaz. (Elektrik kesintisi, internet sorunları, bilgisayar ya da telefonunuzun kilitlenmesi vb. tüm sorunlar.)

   

 2. Sınava girmeden en az 24 saat önce mutlaka uzem sistemine giriş denemesi yapmış olmanız sisteme girişte yaşayacağınız sorunları daha önce tespit ederek bizlere iletmeniz de yardımcı olacaktır.

   

 3. Sınav saatinden 15 dk. önce uzem sisteminde sınav saatini hazır beklemeniz sorun yaşama ihtimalinizi azaltacaktır.

   

 4. Sınav saati uzem ders ekranınızda görünen ve sınav programındaki gibi olacaktır. Sınavın başlangıç ve bitiş saati olarak sistem de görünen (Server saati) saat temel alınacaktır.

   

 5. Sınava giriş esnasında ya da sınav süresince yaşayabileceğiniz herhangi bir problem sonrasında sınav ekranına tekrar giriş yapabilirsiniz. Bu aşamada sınav süresi devam ediyor olacaktır.

   

 6. Sınav süresince sorular arasında geçiş yapma imkânınız bulunmamaktadır. Doğru olduğundan emin olmadığınız soruyu geçmeniz durumunda tekrar o soruya dönmeniz imkânsızdır. Sınav sonunda puanınız oluşması için mutlaka tümünü gönder ve bitir butonuna tıklamalısınız.

   

 7. Uzem üzerinden yapacağınız tüm hareketlerinizin log kayıtları tutulmaktadır. (Sisteme başarılı ya da başarısız giriş denemeleri ve nedenleri, Sayfalar arasında geçişler, İşaretlenen cevaplar vb.)

   

 8. Sınav ile ilgili tüm sorunlarınız için öncelikle dersin hocasından destek alabilirsiniz. Ayrıca “uzem@kavram.edu.tr” mail adresinden de destek alabilirsiniz. Destek almak istediğiniz konuyla ilgili detaylı açıklama ve öğrenci numarası belirtilmeyen sorulara çözüm sağlanmayacaktır.


UZEM sınav sistemi dökümanı için tıklayınız.


UZEM sistemine ödev yükleme dökümanı için tıklayınız.