FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ +1’LERİN KISA FİLM GÖSTERİMİNE KATILDI

22 Mar 2022

Yüksekokulumuz Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı öğrencileri, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde Bornova Film Ofisi (BBFO) ve İzmir Down Sendromu Derneği işbirliği ile düzenlenen “+1’lerin Kısa Film Gösterimi'ne katıldı.

 

“+1 Kısa Film Atölyesi'nde toplamda 12 hafta süren ve yaklaşık 2000 fotoğraf çekimi ile birlikte “stop-motion” tekniği kullanılarak oluşturulan kısa filmin gösterimi, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi Nikâh Salonu’nda yapıldı. Etkinlikte, kısa film gösterimi öncesinde; Yaşar Üniversitesi’nde klasik piyano eğitimi alan Sera Özler, sunduğu resital ile izleyicileri büyüledi.

BBFO sorumlusu Nesli Özalp Tuncer’in öncülüğünde 12 down sendromlu gence; kurmaca, belgesel ve stop-motion animasyon film yapımının öğretildiği proje kapsamında, “+1’lerin Kısa Film Atölyesi'nde verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan Acar Meriç, Damla Yiğit, Elifnur Bayır, Ece Güngör, Deniz Ayçe Karagöz, Ferhat Yılmaz, Görkem Koldagüç, Gözde Çetin, Gülçin Kayhan, Serdal Rodoplu, Erman Yıldız ve Güneş Akyol’un katılım belgeleri, kendilerine, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve eşi Ufuk İduğ tarafından taktim edildi.