İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu mesleki ve sosyal sorumlulukları başarı ile yerine getiren, bilgiyi beceriye dönüştürebilen, meslek elemanları yetiştirmek için geniş laboratuvar imkânlarına sahiptir.

Laboratuvarlar

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI LABORATUVARI

Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri klinik ortamını hazırlamak için laboratuvarda; cerrahi el aletleri, ölçü kaşıkları, ölçü malzemeleri, kanal tedavisi el aletleri, dolgu malzemeleri, dişeti hastalıklarına yönelik el aletleri ve malzemeleri, muayene aletleri, sterilizasyon sistemleri ve ekipmanları öğrencilerin en iyi eğitimi almaları ve kullanmaları için hazır bulunmaktadır.
AMELİYATHANE HİZMETLERİ LABORATUVARI

Öğrencilerimizin daha güçlü deneyimler kazanması amacıyla tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarda bulunmaktadır. Laboratuvarda; hasta yatağı, ameliyat aspirasyon cihazı,ameliyat masası, ameliyathane lambası, ameliyatta kullanılan el aletleri, anatomik maketler, iskelet maketi, enjeksiyon maketi, entübasyon maketi, laringoskop setleri, CPR maketi, sütur maketleri ve bu eğitimde kullanılacak tüm sarf malzemeler (enjektör, entübasyon hortumu, vb.) öğrencilerin en iyi eğitimi almaları için hazır bulunmaktadır. 
ANESTEZİ LABORATUVARI

Anestezi Laboratuvarında; hasta yatağı, ameliyat aspirasyon cihazı, anestezi cihazı, ameliyathane lambası, ameliyatta kullanılan el aletleri, anatomik maketler, laringoskop setleri, CPR maketi, kol ve bacak sütur maketleri gibi tüm malzemeler öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları ve uygulamalı eğitim tecrübesini güçlendirmek için kullanılmaktadır.

 
ÇOCUK GELİŞİM ATÖLYESİ

Çocuk Gelişimi programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar  24 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipmanlar laboratuvarımızda bulunmaktadır.
DİYALİZ LABORATUVARI

Laboratuvarda yer alan tüm cihaz ve ekipmanlar, öğrencilerimizin çalışma hayatında karşılaşacakları cihaz ve ekipmanlar olup, onların gelecekteki işlerinde karşılaşacakları her türlü senaryo öncesi tecrübe kazanmalarını sağlamaktadır. Laboratuvarda; diyaliz cihazı CPR maketi, hasta yatağı, enjeksiyon maketi kol ve bacak sütur maketleri, enjektör ve branül gibi eğitimlerde kullanılan tüm malzemeler öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanılmaktadır. 
FİZYOTERAPİ LABORATUVARI

Fizyoterapi Laboratuvarında; ESWT, parafin cihazı, traksiyon masa ve cihazı, hotpack ve coldpack kazanları, denge tahtası, omuz çarkı, elektroterapi cihazı, enterfaransiyel terapi cihazı, infraruj cihazı, bobath yatağı, muayene masaları, egzersiz bantları, ve çeşitli ağırlıklar gibi tüm malzemeler öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları ve uygulamalı eğitim tecrübesini güçlendirmek için kullanılmaktadır.
İLK VE ACİL YARDIM LABORATUVARLARI

Laboratuvarda yer alan tüm cihaz ve ekipmanlar, öğrencilerimizin kariyerinin türlü basamaklarında ihtiyacı olan cihaz ve ekipmanlar olup, onların gelecekteki işlerinde karşılaşacakları her türlü senaryo öncesi tecrübe kazanmalarını sağlamaktadır. Laboratuvarda; laringoskop, CPR maketi, ambu çeşitleri, hasta yatağı, anatomik maketler, iskelet maketi, enjeksiyon maketi, entübasyon maketi, kol ve bacak sütur maketleri, enjektör, entübasyon hortumu gibi eğitimlerde kullanılan tüm malzemeler öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanılmaktadır.
İNŞAAT TEKNOLOJİSİ ATÖLYESİ

İnşaat Teknolojisi programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 18 kişi kapasitelidir.

Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımızda bulunmaktadır.

Laboratuvarımız da; Çimento test presi cihazı, çimento mikseri, Sarsma cihazı, Hassas terazi, Kür havuzu, Etüv Fırını, Otomatik Vicat, Harç kalıpları, mastar, küçük ve büyük boy yayıcı vb. gibi tüm ekipmanlar öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları ve kullanımları için hazır bulunmaktadır.
MAKİNE ATÖLYESİ

Makine programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 18 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

Laboratuvarımızda; hidrolik deney seti, Pnömatik Deney Seti, CNC Torna, gazaltı kaynak makinesi, elektrik ark kaynak makinesi, masa tipi matkap, basınçlı hava kompresörü, mengene, somun sıkma ve anahtar takımı, Allen anahtar takımı, lokma takımı, şarjlı tornavida, Caraskal, İş güvenliği ve sağlığı için gerekli teçhizatlar, pense tornavida seti vb.. gibi tüm ekipmanlar öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları ve kullanımları için hazır bulunmaktadır.
PC ve MAC LABORATUVARLARI

Bilgisayar kullanımı gerektiren tüm derslerde öğrencilerimizin, gelecekte karşılaşacakları programları, yazılım dillerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeye imkan veren MAC ve  PC sınıflarımız güncel yazılım ve donanımlar ile desteklenmektedir.
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ LABORATUVARI

Öğrencilerimizin daha güçlü deneyimler kazanması amacıyla tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarda bulunmaktadır. Laboratuvarda; ph metre, santifirüj, etüv, mikroskop, manyetik ısıtıcılı karıştırıcı, vortex, otoklav, saf su cihazı, bio-güvenlik kabini, hassas terazi, deney tüpleri, boyama yapılacak kimyasallar, mikroskop görüntülemelerinde kullanılan kimyasallar ve cam deney malzemeleri öğrencilerin en iyi eğitimi almaları ve kullanımları için hazır bulunmaktadır.  dek, her türlü malzeme kullanıma hazırdır. 
UYGULAMA MUTFAĞI

Aşçılık programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 46 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımızda bulunmaktadır.